NavigaceSklerotizace

PĚNOVÁ SKLEROTIZACE

U žilek menšího průměru než 1 mm (mikrovarixů) Vám doporučíme sklerotizační léčbu, která spočívá v injekcích speciální látky slabými jehličkami přímo do žilek, čímž dochází k jejich postupnému vstřebávání. Tento způsob léčby je doplňkem operace, prováděným přímo během operačního zákroku pravidelně a někdy i následně po operaci.

U pacientů s izolovaným postižením pouze nejmenších žilek navrhujeme jen sklerotizaci, po níž vždy doporučujeme nosit elastické zdravotní punčochy II. kompresní třídy po dobu 14 ti dnů, přičemž první 3 dny celých 24 hodin dále pak pouze přes den.

Ještě před sklerotizací je možno si všimnout v místě drobných žilek tmavší kresby, která je způsobena pigmentacemi z patologických žilek. Tato kresba se na přechodnou dobu po sklerotizaci může zvýraznit, ale následně se ztratí/přímo úměrně hojivým schopnostem organizmu/.

AŽ v 5 – 10 % případů zůstávají pigmentace v podobě obláčků a map delší dobu nebo natrvalo. Přesto je vhodné sklerotizaci doporučit i z důvodů zdravotně-kosmetických jako prevenci před dalším nekontrolovaným rozšiřováním mikrovarixů.

Na naší klinice se sklerotizace používá u větších a vracejících se varixů.


Kontakty

Adresa

Praha 2, Lublaňská 24/ 673, 120 00
Zobrazit na Google maps