NavigaceKonzervativní léčba

Medikamentozní a Kompresivní

Není schopna odstranit křečové žíly tak jak dovedou metody radikální. Pravidelně se využívá v případech, kdy není možné ze zdravotních důvodů použít metody operační.

S úspěchem se používá při léčbě zánětů žil, otoků nohou a při obtížích a bolestech způsobovaných křečovými žilami před jejich odstraněním.

Křečové žíly – varixy – jsou cca z 90 % zděděnou chorobou vázanou na genetický kód. Nabídnout je možno kosmetickou léčbu veškerých patologických žil, ale není zatím v možnostech současné mediciny zbavit se společně s křečovými žilami choroby samotné, která je na celý život. Proto také preventivní opatření a konzervativní postup je vhodné dodržovat do budoucna, i když jsou křečové žíly odstraněny.

V čem spočívá konzervativní postup v léčbě křečových žil?

a) v nošení kvalitních kompresivních elastických zdravotních punčoch jejichž délku a stupeň komprese určíme. Získat je můžete i u nás na předpis s částečnou úhradou u smluvních pojišťoven vždy jednou za 1/2 roku. Jsou na míru a doporučujeme vyzkoušet si je po domluvě se sestrou. Doporučíme-li operaci, bude denní nošení punčoch až do doby operace tou nejlepší prevencí možných komplikací jako je třeba zánět žil. Zdravotní punčochy můžete užít i po operaci, nemusí se už nosit stále, na místě jsou při statickém zatížení vlivem dlouhého stání či sezení a u žen v období několika dní před a v prvních dnech menstruace, vhodné jsou i po sklerotizační léčbě.
b) medikamentozní léčba je další možností konzervativního postupu. Je třeba si však uvědomit, že žádné léky v jekékoliv podobě nemohou křečové žíly vyléčit ani je zlikvidovat. Léky podáváme léčebně v případě obtíží a bolestí a při léčbě zánětů žil. Jako léčebně preventivní opatření po vyřešení varixů indikujeme různé léky v léčebných kúrách. Vhodné jsou spíše v letních měsících, kdy teplé počasí brání nošení zdravotních punčoch.


Kontakty

Adresa

Praha 2, Lublaňská 24/ 673, 120 00
Zobrazit na Google maps