NavigaceCo je vlastně celulitida

Celulitida je civilizační dědičná choroba, která má společného původce s křečovými žilami a tím je nedostatečnost pojivové tkáně. Dochází k poruše elastických a kolagenních vláken a tím ke ztrátě pružnosti a kvality kůže.

Společně s křečovými žilami se vyskytují u žen v 80%. Léčbě samotné celulitidy by měla předcházet léčba křečových žil. Až po vyřešení varixů je možné v léčbě celulitidy dosáhnout uspokojivých výsledků.

Celulitida vzniká zvýšeným ukládáním tuku do podkoží, podkožní prostor se přeplňuje tukovými buňkami a tím dochází ke kompresi drobných cévek. Zůstává-li tento tlak dlouho, přestává v cévách proudit krev a začínají se fibroticky sklerotizačně přeměňovat ve vazivové pruhy, které se dále stahují a způsobují místa vtažené kůže, známé pod pojmem pomerančová kůra.

Někteří hovoří o celulitidě jako o „pomerančové kůži“, což je dáno na první pohled podobným povrchem jaký má právě pomeranč.

S omezením krevního oběhu v podkoží dochází k ukládání zplodin látkové přeměny vázáním na tuky a nevratným změnám. Snížením cévní – vaskulární vrstvy se stává kůže méně pevnou, méně elastickou a ztrácí jemnost. Začíná být volnější, někdy bolestivá. Snížením krevního oběhu a rozšířením tukové vrstvy dochází též k omezení lymfatického oběhu a vzniku otoků.

Celulitida se projevuje obdobně jako křečové žíly v základních třech obdobích v životě ženy sledující hormonální změny:


Kontakty

Adresa

Praha 2, Lublaňská 24/ 673, 120 00
Zobrazit na Google maps